Rehabilitacja lecznicza to zastosowanie metod leczniczych w celu maksymalnego usprawnienia organizmu i niedopuszczenia do pogłębienia się istniejących defektów. Osiągnięcie jak najpełniejszej sprawności wymaga czynnego uczestnictwa pacjenta w procesie własnej rehabilitacji i to na każdym jej etapie.

„REHABILITACJA” - ośrodek usytuowany w centrum Jeleniej Góry dysponujący własnym parkingiem -  proponuje Państwu szereg zabiegów fizjoterapeutycznych obejmujących fizykoterapię, kinezyterapię i masaż mających na celu przywrócenie sprawności fizycznej i związanego z tym poczucia zadowolenia i komfortu psychicznego.


W odzyskaniu możliwie najwyższego poziomu funkcjonowania pomoże Państwu doskonale wyszkolona kadra medyczna. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem z zakresu fizykoterapii obsługiwanym przez zespół doświadczonych fizjoterapeutów. Tylko u nas można połączyć relaks z naturalnymi metodami terapeutycznymi poddając się zabiegom „świecowania uszu”. Kinezyterapia natomiast odgrywa ogromną rolę w procesie leczenia uszkodzonego narządu ruchu. Odpowiednio dobrane do schorzenia ćwiczenia ruchowe można uznać za istotny składnik terapii. Stosowane zabiegi fizjoterapeutyczne przynoszą ulgę w zmianach zwyrodnieniowych  stawów kręgosłupa, stanach pourazowych (zwichnięcia, skręcenia, złamania), chorobach reumatycznych oraz skutecznie zwalczają dolegliwości spowodowane ostrogami piętowymi. Proponujemy również zabiegi manualne metodą Briana Mulligana czyli bezbolesne techniki mobilizacji stawów kręgosłupa i stawów obwodowych pozwalające na stosunkowo szybkie zniesienie bólu i zwiększenie zakresu ruchu w stawach. Metoda skutecznie eliminuje ból w następujących schorzeniach:

Technika kinesiotapingu (taśmowania) polegająca na aplikacji elastycznej taśmy na skórę, pozwala odciążyć mięśnie wspomagając ich pracę i działając przeciwbólowo.

Jesteśmy gotowi do podjęcia każdego wyzwania do walki z bólem i jego wyeliminowania.

Ostatnia aktualizacja:

KONSULTACJE Z DIETETYKIEM.

Zapraszamy wszystkich Państwa na

KONSULTACJE Z DIETETYKIEM.

Naszą ofertę kierujemy w szczególności do
osób walczących z nadwagą lub otyłością,
osób cierpiących na choroby dietozależne,
dzieci i kobiet ciężarnych,
a także każdego, kto chce zmienić swój styl żywienia.
Rejestracja telefoniczna: (75) 742 32 32.

Masaż tylko 15 zł !

Zapraszamy na zabiegi masażu w cenie 15 zł
za zabieg.
Wszelkie informacje oraz zapisy dostępne w recepcji.

Gimnastyka korekcyjna oraz profilaktyka i leczenie otyłości u dzieci.

Mając na uwadze zdrowie dzieci i młodzieży nowo otwarta „REHABILITACJA” przy ulicy Klonowica 9 (dawna przychodnia SIMETU) zaprasza dzieci i młodzież
NA ZAJĘCIA GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ, OGÓLNOUSPRAWNIAJĄCEJ ORAZ PROFILAKTYKĘ I LECZENIE OTYŁOŚCI.

Celem zajęć jest:
Poprawa postawy dzieci w okresie wzrostu
(skoliozy, wady postawy, deformacje klatki piersiowej, wzmocnienie układu narządu ruchu) oraz eliminacja wad w budowie kończyn dolnych (szpotawość, koślawość, płaskostopie i inne) poprzez zastosowanie indywidualnie dobranej gimnastyki korekcyjnej.
Profilaktyka oraz leczenie otyłości poprzez porady w zakresie dietetyki, gimnastykę wspomagającą odchudzanie. 

ZAPEWNIAMY FACHOWĄ PORADĘ ZESPOŁU, MIŁĄ ATMOSFERĘ I KONKRETNE DZIAŁANIE
Zajecia prowadzone są indywidualnie oraz grupowo. 
Zapisy pod numerem telefonu: 75 742-32-32